Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna
Wydrowice, 49-100 Niemodlin
Strona główna
Nasz zespół
Produkcja roślinna
Produkcja rybacka
BMS Prądy
Kontakt
Produkcja rybacka

 
Nasza Spółdzielnia prowadzi produkcję rybacką w dwunastu stawach o łącznej powierzchni około 44 ha lustra wody. Produkujemy przede wszystkim karpia (około 50 ton rocznie), a w niewielkich ilościach amura i tołpygę.Jesteśmy członkiem stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Opolszczyzna.
Zachęcamy do odwiedzenia strony: www.lgropolszczyzna.pl


Karp handlowy w sieci

Produkcja karpia jest u nas prowadzona w dwuletnim cyklu zamkniętym, to znaczy, że sami produkujemy wylęg, lipcówkę, narybek oraz kroczek, aż do karpia handlowego.


Ryby przed sprzedażą odławiamy do magazynów na okres około sześciu tygodni w celu oczyszczenia.

W sierpniu 2013 dzięki funduszom unijnym, Spółdzielcy pracujący w Dziale Produkcji Rybackiej zostali wyposażeni w nowy ciągnik marki Deutz-Fahr oraz przyczepę Ursus T-040 o ładowności 3,5 tony, a także w kosiarkę Tifermec do wykaszania zarośli na groblach.  Deutz-Fahr Rybaków

 

Również z pomocą unijnych funduszy, Spółdzielnia zakupiła samochód wyposażony w baseny do transportu ryb. Każdy z trzech basenów ma pojemność 1300 litrów, co łącznie pozwala nam jednorazowo przetransportować około 1500 kg ryb. W związku z powyższym prowadzimy sprzedaż ryb również z dowozem do Klienta.